Przepisy Sernik owocowy

Składniki

250 g borówek amerykańskich
250 g brzoskwiń
½ kg ricotty
100 ml śmietany kremówki
1 opakowanie śmietan-fixu
4 łyżki cukru pudru
100 g biszkoptów
1 galaretka cytrynowa
1 galaretka malinowa

Opis

Biszkopty ułóż na dnie tortownicy o średnicy 26 cm. Zmiksuj 100 ml kremówki z fixem do ubijania śmietany i dodaj 250 g ricotty, a następnie nałóż na biszkopty. Wstaw do lodówki, żeby lekko stężał. Każdą galaretkę rozpuść w 3/4 szklanki wody. 

Owoce dokładnie umyj. Z brzoskwiń wyjmij pestki i zmiksuj je na mus, a następnie dodaj do nich pozostały serek wraz z 2 łyżkami cukru pudru. Wlej przestudzoną galaretkę cytrynową i zmiksuj. Odstaw do lodówki, żeby krem przestygł, ale nie zastygł. Wylej krem ze świeżych brzoskwiń na już zastygły krem z ricotty.

Zmiksuj borówki z przestudzoną galaretką malinową i 2 łyżkami cukru i odstaw masę. Kiedy przestygnie wylej ją na poprzednie warstwy. Włóż sernik na parę godzin do lodówki, żeby dobrze stężał. Przykryj go folią, tak by nie chłonął innych zapachów. Przed podaniem udekoruj go płatkami migdałowymi oraz posypkami cukrowymi i liśćmi mięty lub melisy.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8