Przepisy Sernik na zimno z borówkami

Składniki

500 g serka homogenizowanego waniliowego

3 łyżki żelatyny

4 łyżki cukru pudru

2 malinowe galaretki

1 galaretka cytrynowa

ok. 100 g borówek

2 op. biszkoptów

bita śmietana

Opis

Galaretkę malinową rozpuść w połowie wody podanej na opakowaniu, lekko wystudź. Galaretkę cytrynową rozpuść w drugim naczyniu w ok. 1 szklance wody. Żelatynę rozpuść w 1/2 szklanki ciepłej wody. Serek waniliowy zmiksuj mikserem wraz z żelatyną. Biszkopty pokrusz drobno i zmiksuj mikserem wraz z 1/2 szklanki ciepłej galaretki cytrynowej.

Na dnie tortownicy ułóż zmiksowane z galaretką biszkopty. Odczekaj chwilkę, aby masa przestygła i zaczęła tężeć. Masę z serka wylej na wierzch biszkoptu. Do malinowej galaretki wrzuć umyte borówki i gdy zacznie tężeć, nałóż ją na wierzch masy serowej. Sernik wstaw do lodówki na ok. 2 godz. do stężenia. Po wyjęciu, wykrawaj formami małe torciki. Podawaj z bitą śmietaną.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8