Przepisy Sernik bezglutenowy z kratką

Składniki

Ciasto:

200 g zimnego masła

100 g zmiksowanych migdałów

250 g mąki ryżowej

100 g mąki ziemniaczanej

2 jajka (rozmiar L)

50 g cukru pudru + 1 łyżka cukru pudru do dekoracji

1/2 łyżeczki ekstraktu waniliowego

szczypta soli

1 łyżka oleju

Masa serowa:

1 kg białego sera z wiaderka o temperaturze pokojowej

6 jajek (rozmiar L) o temperaturze pokojowej

2 łyżki mąki ziemniaczanej

otarta skórka z 1 pomarańczy

100 g rodzynek

Opis

Przygotuj ciasto. Masło posiekaj z cukrem. Dodaj zmiksowane migdały, mąki, jajka, ekstrakt waniliowy i sól. Całość szybko połącz. Z ciasta uformuj kulę, zawiń w folię i przełóż do lodówki na 30 minut.

Ser przełóż do miski. Dodaj jajka, skórkę pomarańczową, rodzynki oraz mąkę. Całość dokładnie wymieszaj, starając się jednocześnie za bardzo nie napowietrzyć sera.

Foremkę wysmaruj olejem. Wyłóż do niej 2/3 ciasta. Podpiecz ciasto w nagrzanym do 200°C piekarniku do lekkiego zbrązowienia (ok. 20 minut). Wyłóż na podpieczone ciasto ser i wyrównaj powierzchnię.

Pozostałą część ciasta rozwałkuj (np. pomiędzy dwoma kawałkami papieru do pieczenia). Wytnij paski i ułóż je na serze, tworząc kratkę. Tak przygotowane ciasto piecz 20 minut w temp. 200°C, a następnie zmniejsz temp. do 160°C i piecz kolejne 50 minut lub do suchego patyczka.

Ciasto ostudź na kratce. Przed podaniem posyp je cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8