Przepisy Schab w bakaliach

Składniki

500 g schabu

po 40 g bakalii (śliwki, morele, żurawina, orzechy włoskie, rodzynki)

40 g masła

50 g miodu

1 żółtko

2 ząbki czosnku

1 łyżka majeranku

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Schab umyj dokładnie i osusz na ręczniku kuchennym. Zetnij całą błonę z wierzchu schabu i nakrój nożem schab na plastry, jednak nie docinaj do końca. Powstaną kieszonki, do których będzie włożone nadzienie. Schab przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem oraz majerankiem. Natrzyj dobrze mięso przyprawami, aby równo przeszło ich smakiem, szczególnie majerankiem.

Bakalie pokrój na mniejsze kawałki i przełóż do miski. Dodaj do nich miękkie masło i miód. Wymieszaj i na koniec dodaj żółtko, które utrzyma farsz w kieszonkach schabu.

Nałóż teraz równo farsz pomiędzy nacięte mięso i dobrze dociśnij. Rozgrzej piekarnik do temp 150° (niska temperatura zapobiegnie wysuszeniu mięsa) i wstaw schab do pieczenia na ok. 1 godzinę. Idealnie będzie, jeśli schab zapiekać będziesz w porcelanowej formie, wtedy sos z pieczenia będzie można używać do polewania wierzchu mięsa.

Po upływie 1 godziny wbij bambusowy patyczek kuchenny – jeśli patyczek z łatwością się wbija to znak, że mięso gotowe. Wyjmij i odstaw jeszcze schab, aby lekko przestygł, a tym samym uspokoiły się w nim soki.

Po kilku minutach pokrój mięso na plastry i przełóż na półmisek lub dekoracyjną deskę. Schab możesz zostawić do schłodzenia i podawać jako wędlinę na zimno.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8