Przepisy Schab duszony w mleku podany na puree z kalafiora

Składniki

400 g schabu wieprzowego

1 l mleka 

1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej  

5 ziaren ziela angielskiego

2 goździki

1 łyżeczka soli morskiej 

5 ziaren pieprzu czarnego

skórka z 1/4 cytryny 

20 g masła 

1 łyżeczka chrzanu tartego 

2 gałązki natki do dekoracji

Puree z kalafiora:

1/2 kalafiora  

1 ziemniak 

1/2 l mleka 

30 g masła 

gałka muszkatołowa

skórka z 1/4 cytryny

sól, pieprz biały

Opis

Schab umyj i zetnij z wierzchu szeroką błonę oraz poodcinaj po bokach ewentualne jej skrawki. W rondelku dopasowanym wielkością do schabu rozgrzej  masło i dodaj wszystkie przyprawy korzenne. Podsmaż lekko. Masło może się nawet lekko zrumienić i nabrać orzechowego aromatu. Wlej mleko i jak tylko zacznie się gotować, włóż mięso. Pamiętaj, zawsze wkładaj mięso do gotującego się płynu, jeśli chcesz mieć miękką soczystą pieczeń. Dodaj skórkę z cytryny przypraw lekko solą. Nakryj i gotuj powoli przez ok. 1,5 godziny na małym ogniu. Możesz też wstawić do piekarnika i dusić schab przez 1,5 godziny.

Kalafiora umyj i pokrój na małe różyczki.  Ziemniaka obierz. Pokrój w kawałki i wstaw do gotowania w mleku wraz z kalafiorem. Przypraw solą i nakryj garnek. Gotuj do całkowitej miękkości. Po ugotowaniu, odlej mleko, a warzywa zgnieć tłuczkiem do ziemniaków lub przeciśnij przez prasę. Do jeszcze gorących dodaj masło, skórkę z cytryny i sok. Wymieszaj dobrze, aż puree nabierze lekkiej konsystencji i będzie miało jedwabistą strukturę. Przypraw do smaku solą i pieprzem oraz gałką muszkatołową. Gotowe odstaw w ciepłe miejsce.

Schab wyjmij i przełóż na deskę. Odczekaj aż chwilkę ostygnie i dopiero pokrój na plastry. Z sosu pozostałego z duszenia wyjmij wszystkie przyprawy i wstaw do gotowania. Jeśli jest nie wystarczająco  intensywny w smaku, zredukuj o ok. 1/3 objętości. Na koniec dodaj odrobinę chrzanu do smaku. Przy pomocy łyżek uformuj z puree kluseczki i przełóż na półmisek, dodaj schab i polej lekko sosem. Dekoruj listkami natki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8