Przepisy Sandacz w sosie słodko-kwaśnym

Składniki

2 filety sandacza

1 łyżka mąki ziemniaczanej

1/3 szkl. oleju

1/2 ogórka szklarniowego

4 plastry ananasa

1 pomidor

2 łyżki pędów bambusa

1 ząbek czosnku

ok. 2 łyżki koncentratu pomidorowego

1 papryczka chilli

1 łyżka cukru

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Sandacza umyj i osusz. Skrop cytryną, posól i popieprz. Ogórka umyj i pokrój w plastry. Ananasa odsącz z syropu i pokrój w kostkę, pomidora umyj i zdejmij skórkę, pokrój w kostkę. Papryczkę umyj i pokrój w plasterki wraz z gniazdkami nasiennymi.

Na patelni rozgrzej 2 łyżki oliwy i wrzuć wszystkie warzywa, podsmaż ok. 2 min, po czym dodaj pędy bambusa, posiekany ząbek czosnku, koncentrat pomidorowy, cukier i przyprawy. Wszystko duś pod przykryciem ok. 10 min.

Na drugiej patelni rozgrzej pozostałą oliwę i usmaż na złoto kawałki oprószonej mąką ryby (ok. 15–20 min). Dodaj je do przygotowanych warzyw i podawaj na gorąco. Tak przygotowanego sandacza możesz zjeść także na zimno na drugi dzień.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8