Przepisy Sałatka z warzywami korzennymi z chrupiącym bauchspeckiem w lekkim sosie koktajlowym

Składniki

1/2 op. mieszanki sałaty Verde Tesco

1 marchewka

1 gałązka selera naciowego

1/2 cukinii

1 op. surowego wędzonego boczku Tesco

3 świeże pieczarki

100 g jogurtu naturalnego

20 g ketchup

1/2 pomarańczy

1 czosnek

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Marchewkę obierz. Selera i cukinię dokładnie umyj. Za pomocą obieraczki do warzyw potnij marchewkę i cukinię na cienkie długie paski. Warzywa przełóż do miski. Seler obierz z łykowatych końcówek (łamiąc jasny koniec, wyciągnij łykowate nitki). Rozgrzej piekarnik do 200°.

Boczek rozłóż na kratce z piekarnika wstaw do pieczenia (pod boczkiem podstaw blachę, aby tłuszcz miał gdzie ściekać). Piecz boczek aż z każdego plasterka zrobi się chrupiący chips, który idealnie nada się do sałatki (ok. 5 min). Gotowe chipsy ułóż na papierze kuchennym. Pomarańcze przekrój na pół i z jednej połówki wyciśnij sok do miseczki. Dodaj ketchup oraz jogurt naturalny. Przypraw lekko solą i świeżo mielonym pieprzem. Obierz czosnek i posiekaj drobno. Następnie dodaj do dressingu PORADA KONTEKSTOWA - DRESSING. Dobrze wymieszaj aromatyczny sos.

Mieszankę sałat wymieszaj z sosem koktajlowym i dodaj warzywa. Pieczarki obmyj pod wodą i pokrój na plasterki. Sałatkę rozłóż dekoracyjnie na półmisku – staraj się ułożyć ją w formie piramidy. Dookoła poukładaj świeże pieczarki. Chipsy z boczku natomiast ułóż na samym wierzchu sałatki w formie szałasu. Polej jeszcze sałakę pozostałym sosem jogurtowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8