Przepisy Sałatka z selera naciowego i smażonego toffu

Składniki

​3 łodygi selera naciowego

150 g jogurtu naturalnego

3-4 gałązki natki pietruszki

½ łyżeczki kminku

1 ogórek zielony

1 sztuka tofu

30 ml oliwy z oliwek

20 ml octu ryżowego lub octu jabłkowego

100 ml oleju do smażenia

5 pomidorów koktajlowych

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Tofu wyjmij z opakowania i odcedź z wody. Pokrój na paski średniej wielkości. Rozgrzej olej i małymi partiami smaż na złoty kolor. Odsącz na kuchennym ręczniku z nadmiaru tłuszczu.

Seler naciowy obierz z łykowatych nitek i pokrój w paski. Ogórek zielony przekrój na pół i wydrąż nasiona za pomocą łyżeczki. Pokrój ogórek na plasterki, pod kątem, będą się wtedy lepiej prezentować. Przełóż warzywa do miski, przypraw je solą, pieprzem, gniecionymi ziarnami kminu oraz octem i oliwą. Dodaj pociętą natkę pietruszki oraz połówki pomidorów koktajlowych.

Rozłóż sałatkę na półmisku i posyp prażonym PORADA KONTEKSTOWA - PRAŻENIE tofu. Na wierzch dekoracyjnie nałóż jogurt naturalny i listki pietruszki oraz selera naciowego.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8