Przepisy Sałatka z ryżem

Składniki

80 g ciecierzycy

40 g soczewicy

4 łyżki fasoli białej z puszki

4 łyżki fasoli czerwonej z puszki

4 łyżki ugotowanego ryżu

1 ogórek konserwowy

1/3 papryki czerwonej

2 łyżki słonecznika łuskanego

4 plastry białej cebuli

4 łyżki posiekanej pietruszki

2 łyżki jogurtu naturalnego

Sos:

3 łyżki sosu sojowego

1 łyżka octu jabłkowego

1 łyżka cytryny

 3 łyżki oliwy z oliwek

przyprawy: suszony cząber, pieprz, sól

Opis

Ciecierzycę mocz w zimnej wodzie przez 8 - 12 godz. Następnie ją wypłucz, zalej 2 szklankami wody, dodaj soczewicę i gotuj do miękkości. Uważaj, aby soczewica nie rozgotowała się, ciecierzyca może być trochę twarda. Ugotuj ryż do miękkości, ale nie rozgotowuj go. Po ugotowaniu ryż, soczewicę i ciecierzycę przepłucz w zimnej wodzie

Ogórek konserwowy pokrój w kostkę. Paprykę oczyść i również pokrój w kostkę. Do miski wrzuć ryż, soczewicę, ciecierzycę, paprykę, pokrojonego ogórka, fasolę, słonecznik oraz posiekaną pietruszkę. 

Przygotuj sos: 3 łyżki sosu sojowego wymieszaj z 1 łyżką octu, 1 łyżką cytryny i 3 łyżkami oliwy. Dodaj suszony cząber oraz pieprz i sól do smaku. Wszystko razem wymieszaj. 

Z obranej cebuli wykrój 4 plastry i przesmaż je chwilę na patelni bez oliwy. Warzywa wymieszaj z sosem, dodaj na wierzch łyżkę jogurtu i posyp krążkami cebuli.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8