Przepisy Sałatka z pomelo i orzechami nerkowca

Składniki

1 pomelo

sok z 1 cytryny

100 g pomidorków koktajlowych

1 zielona cebula

100 g szpinaku baby

3 gałązki bazylii

50 g orzechów nerkowca

60 g jogurtu greckiego

30 ml oliwy

przyprawy: sól, pieprz czarny, chili

Opis

Pomelo przekrój na pół i wydrąż ze środka (najlepiej łyżką) miąższ. Zetnij jeszcze nożem białą skórę z miąższu i wytnij segmenty pomelo, które przełożysz do miski. Nie wyrzucaj owocowej skórki. Wykorzystaj ją jako miskę, w której podasz sałatkę.

Pomidorki umyj i przekrój na połówki. Do miseczki (nie owocowej) przełóż jogurt. Przypraw solą, pieprzem, chili, oliwą i sokiem z cytryny. Wymieszaj dresing jogurtowy i odstaw.

Umyj szpinak i odsącz. Łodygi oderwij i zostaw same liście. W misce (nie owocowej) wymieszaj szpinak, pomidorki, pomelo oraz pokrojoną, zieloną cebulkę. Poszarp bazylię i dodaj do sałatki.

Orzechy nerkowca podpraż na suchej patelni, zanim dodasz je do sałatki. Dzięki temu nabiorą mocnego smaku, jakby były świeżo zerwane. Przypraw całość 1/4 dresingu jogurtowego i wymieszaj.

Przełóż sałatkę do połówek pomelo. Na wierzchu ułóż kawałki miąższu pomelo, a na górę wyłóż pozostały dresing. Na koniec udekoruj, np. listkami bazylii.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8