Przepisy Sałatka z pieczoną wieprzowiną i orzechami arachidowymi

Składniki

​200 g polędwiczki wieprzowej

2 gałązki selera naciowego

1 czerwona cebula

1 zielony ogórek

1 pomidor

2 ząbki czosnku

1 cytryna

30 ml oleju arachidowego lub sezamowego

50 ml oleju do smażenia

30 g orzechów arachidowych

2-3 gałązki mięty

liście sałaty do dekoracji np. mini sałata rzymska

1 łyżeczka cukru

2 łyżki sosu sojowego

5 g imbiru

Opis

Warzywa umyj i wysusz. Polędwiczkę wieprzową umyj i przełóż do miski. Przypraw sosem sojowym, sokiem z cytryny, cukrem, świeżo tartym imbirem, poszarpanymi liśćmi mięty i olejem.

Przyprawioną polędwiczkę wstaw do nagrzanego do temperatury 170° piekarnika na ok. 20 min. Mięso powinno być dobrze wypieczone. Polędwiczkę ostudź i zimną pokrój w cienkie plasterki.

Seler naciowy obierz z łykowatych nitek. Cebulę obierz i pokrój w paski. Pomidora przekrój na ćwiartki, a następnie pokrój w paski. Ogórek przekrój na pół i za pomocą łyżeczki wydrąż nasiona. Następnie pokrój w półplasterki pod kątem, aby uzyskać plasterki. Seler naciowy pokrój w podobnie cienkie plasterki. Przełóż wszystkie warzywa do miski. Przypraw sosem sojowym i poszarp liście mięty. Wymieszaj sałatkę z plasterkami polędwiczki wieprzowej.

Na patelni rozgrzej olej do smażenia i zrumień plasterki czosnku. Wyłóż je na papier kuchenny, aby przestygły i stały się chrupiące. Na półmisku rozłóż liście sałaty rzymskiej, a na nich sałatkę. Posyp orzechami arachidowymi i prażonym PORADA KONTEKSTOWA - PRAŻENIE czosnkiem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  Informacje



Oferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  Informacje



Oferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8