Przepisy Sałatka z pełnoziarnistym penne, suszonymi pomidorami, szynką dojrzewającą i mozzarellą

Składniki

​150 g pełnoziarnistego makronu penne

50 g pomidorów suszonych w oleju

80 g szynki włoskiej dojrzewającej

125 g sera mozzarella

40 ml oliwy z oliwek

10 ml octu balsamicznego białego

40 g orzechów włoskich

2-3 gałązki bazylii

2 gałązki natki pietruszki

przyprawy: sól, pieprz czarny świeżo mielony

Opis

W garnku zagotuj osoloną wodę (ok. 1,5 litra na 150 g makaronu). Wsyp makaron i ugotuj na półtwardo (od czasu przewidzianego przez producenta odejmij 3 minuty). Przelej ugotowany makaron zimną wodą i odcedź na sitku. Jak tylko ocieknie z wody, przelej makaron połową oliwy i przełóż do szerokiej miski.

Orzechy pokrój w drobne kawałki, ser i pomidory w paski. Wszystko dodaj do makaronu. W osobnej miseczce wymieszaj ocet balsamiczny i pozostałą oliwę, dodaj pokrojone orzechy i poszarpaną natkę i bazylię. Przypraw sos solą i świeżo mielonym pieprzem.

Wlej sos do sałatki makaronowej i wymieszaj. Sałatkę możesz na godzinę wstawić do lodówki, aby nabrała lepszego smaku a składniki przeszły do makaronu. Gotową sałatkę przełóż na półmisek i udekoruj kawałkami szynki dojrzewającej, listkami bazylii oraz natki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8