Przepisy Sałatka z nektarynką, pistacjami i ricottą

Składniki

2 dojrzałe nektarynki

250 g mieszanki sałat

100 g ricotty

60 g obranych orzeszków pistacjowych

1 łyżka octu jabłkowego naturalnego

1 łyżeczka miodu

1/2 łyżeczki musztardy

60 ml oliwy z oliwek

Opis

Sałaty opłucz, osusz i ułóż na talerzach. Na sałacie rozłóż pokrojone w półplasterki nektarynki. Ćwiartkę nektarynki odłóż do dressingu. Pistacje częściowo posiekaj, ale nie za drobno i posyp nimi sałatkę. Dodaj pokruszony ser ricotta.

Pozostałą ćwiartkę nektarynki obierz ze skórki. Dokładnie zmiksuj i przełóż do czystego, małego słoiczka. Dodaj pozostałe składniki dressingu, szczelnie zamknij słoiczek i kilka razy energicznie nim potrząśnij. Nie rób jednak tego za długo, ponieważ składniki mają się delikatnie połączyć, a nie zamienić w emulsję. Gotowym sosem polej sałatkę. Jeżeli pistacje nie są solone, dodaj szczyptę soli do dressingu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8