Przepisy Sałatka z marchewki i mango przyprawiona dressingiem cytrusowym i prażonym kokosem

Składniki

2 młode marchewki (ok. 120 g)

1 czerwona cebula

1 pomidor

1 mango

1 limonka lub cytryna

60 ml oliwy

1/2 szczypiorku

4 gałązki kolendry

2 gałązki świeżej melisy

30 g wiórków kokosowych

15 g cukru

10 ml sosu sojowego

Opis

Mango powinno być dojrzałe. Dojrzały owoc poznasz po żółtopomarańczowych przebarwieniach na skórce. Powinien być tak miękki, aby pod lekkim naciskiem palca pozostawał ślad.

Mango umyj, wysusz i obierz ze skóry za pomocą nożyka kuchennego. Odkrój nożem pestkę, która zawsze jest w kształcie owocu, dlatego postaw mango ogonkiem do dołu i zetnij boki. Miąższ pokrój na plastry, a następnie na cienkie paski.

Marchewkę i cebulę umyj, obierz i pokrój w tak samo cienkie paski jak mango. Pomidora pokrój na ćwiartki, wytnij gniazda nasienne, a następnie miąższ pokrój w paski.

Do miski wyciśnij sok z limonki lub cytryny. Mieszając, dolewaj powoli oliwę, wtedy masz gwarancję, że sos będzie aksamitny.

Wiórki kokosowe praż PORADA KONTEKSTOWA - PRAŻENIE na suchej patelni, aż się lekko zrumienią. Dzięki temu będą miały zdecydowany kokosowy smak.

Warzywa i mango wymieszaj w misce z przygotowanym sosem. Dopraw do smaku cukrem oraz sosem sojowym. Kolendrę i listki melisy poszarp palcami do sałatki. Na półmisku wyłóż sałatkę. Udekoruj całość szczypiorkiem, wiórkami kokosowymi, listkiem melisy i plasterkiem mango!

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8