Przepisy Sałatka z makaronem

Składniki

250 g makaronu penne

200 g sera żółtego (najlepiej edamskiego lub goudy)

1 mały brokuł

3 – 4 plastry ananasa z puszki

2 garście czarnych oliwek

1/2 czerwonej cebuli

1/4 grejpfruta czerwonego lub zielonego

1 ząbek czosnku

3 łyżki octu winnego (najlepiej balsamicznego)

4 łyżki oliwy

świeża kolendra

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Ugotuj makaron, ser żółty pokrój w kostkę. Brokuły we wrzącej, osolonej wodzie zblanszuj, aż będą miękkie. Ananasa z puszki odcedź i pokrój w kostkę. Cebulę pokrój w krążki. Wyłóż makaron na talerz i udekoruj oczyszczonym z błon grejpfrutem. Dodaj oliwki oraz świeżą kolendrę. Schłodź sałatkę. Przed podaniem dopraw do smaku solą i pieprzem, polej obficie oliwą i skrop octem winnym. Grejpfruta możesz zastąpić pomarańczą. Wówczas sałatkę możesz również podawać na ciepło.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8