Przepisy Sałatka z kwiatem

Składniki

20 stokrotek (lub nasturcji)

6 liści sałaty rzymskiej

1 szkl. liści rukoli

20 ml płynnego miodu

20 ml soku z cytryny

60 ml oliwy z oliwek

Opis

Liście sałaty rzymskiej i rukolę opłucz i porwij na mniejsze kawałki. Kwiatki delikatnie opłucz w miseczce z wodą (bieżąca woda może zniszczyć płatki). Odetnij łodyżki tuż przy nasadzie. Nałóż na talerze obydwa rodzaje sałat i posyp kwiatkami. 

Wymieszaj sok z cytryny z miodem. Następnie, cały czas mieszając, wlewaj powoli oliwę do sosu. Sos powinien mieć konsystencję delikatnej emulsji. Miodowym dressingiem PORADA KONTEKSTOWA - DRESSING polej pachnącą kwiatami sałatę. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8