Przepisy Sałatka z krewetkami, owocami cytrusowymi w sosie orzechowym
Składniki
1 op. mieszanki sałat 
150 g gotowanych krewetek koktajlowych
1 grejpfrut czerwony lub zielony
1 pomarańcza
1 czosnek
1/2 limonki
1/2 papryki ostrej
1/2 pęczka koperku
50 ml oleju słonecznikowego
30 ml oliwy z oliwek
50 g orzechów ziemnych prażonych i solonych
przyprawy: sól, pieprz czarny, cukier
Opis

Krewetki koktajlowe wstaw do miseczki z zimną wodą i odczekaj kilka minut aż się odmrożą. Możesz również wyjąć krewetki z zamrażarki dzień wcześniej i powoli odmrażać je w lodówce na sitku, aby woda mogła swobodnie ściekać.

Przygotowane krewetki odciśnij z nadmiaru wody i przełóż do drugiej miseczki. Posiekaj czosnek, ostrą paprykę oraz koperek. Wymieszaj z krewetkami, dopraw sokiem z limonki, olejem oraz solą i świeżo mielonym pieprzem. Aby złagodzić ostrość, dopraw krewetki szczyptą cukru. Zamarynowane krewetki odstaw do lodówki na czas przygotowywania sałatki.

Przygotuj sałatkę: pomarańczę i grejpfruta umyj pod wodą i sparz skórkę we wrzątku. Ostrym nożem kuchennym zetnij skórę wraz z białą osłonką do czystego miąższu. Wytnij nożem cały miąższ z pomiędzy błon. Odłóż filety owocowe, z dwóch wyciśnij sok i wymieszaj go z oliwą. Przypraw szczyptą cukru i soli.

Sałatkę Verde przełóż do miski i wymieszaj z sosem cytrusowym. Następnie ułóż na półmisku i dekoracyjnie obłóż filetami z pomarańczy i grejpfrutów. Krewetki wyjmij z lodówki i posyp sałatkę. Na koniec posiekaj prażone PORADA KONTEKSTOWA - PRAŻENIE orzechy i dekoracyjnie posyp nimi sałatkę.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi

TESCO Oferta tygodnia - aktualny tydzień

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 8.11-14.11.2018 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
TESCO Święta pełne magii

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 8.11-21.11.2018 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8