Przepisy Sałatka z komosy z melonem i krewetkami

Składniki

100 g komosy ryżowej

1/2 melona cantalupa 

150 g krewetek koktajlowych

1/2 ogórka zielonego

1 papryka żółta

1 limonka 

4 gałązki mięty 

4 gałązki kolendry 

1 cebula zielona 

1 łyżeczka sosu rybnego 

2 łyżki słodkiego sosu chilli

1 łyżka sosu ostrygowego 

Opis

Komosę ryżową wsyp do rondelka i wypłucz pod zimną wodą. Wlej następnie 200 ml wody, przykryj pokrywką garnek i wstaw do zagotowania. Jak tylko komosa zacznie się gotować, wyłącz ogień i odstaw na 20 minut do piekarnika nagrzanego do 150˚C.

W tym czasie obierz melona ze skóry i przekrój na pół, wyczyść gniazdo nasienne. Połówki melona pokrój wzdłuż na paski – będą one dekoracyjnie wyglądać na talerzu z sałatką. Ogórki i paprykę umyj i pokrój w paseczki. Przełóż do miski. Wyciśnij sok limonki, dodaj sos ostrygowy, słodki chilli oraz rybny. Wymieszaj razem sałatkę.

Dodaj krewetki koktajlowe. Jeśli używasz krewetek mrożonych przełóż je do miski i zalej wrzątkiem. Przetrzymaj krewetki przez 2–3 minuty i dobrze odsącz z wody. Dodaj do sałatki. Jak tylko komosa będzie gotowa, to przesyp ją na płaski talerz, aby szybko wystygła. Dopiero schłodzoną dodaj do sałatki. Na koniec poszarp kolendrę i miętę oraz pokrój zieloną cebulkę na kawałki. Wymieszaj całość. Kawałki melona ułóż na półmisku a na środek pomiędzy nałóż sałatkę. Dekoruj listkami kolendry i zieloną cebulką.     

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8