Przepisy Sałatka z kiełkami brokułu, białą fasolą, zieloną papryką w ostrym dressingu

Składniki

20 g kiełków brokułu

300 g fasoli białej

500 g pomidorów

1 cebula

1 zielona papryka

Sos:

1/2 świeżego chilli

4 ząbki czosnku

sok z 1/2 cytryny

4 łyżki oliwy z oliwek

1 łyżka octu

pęczek świeżej pietruszki

przyprawy: sól, cukier, pieprz

Opis

Fasolę namocz na noc i ugotuj do miękkości w wodzie, w której się moczyła. Odcedź. Pomidory umyj i pokrój w kostkę. Cebulę obierz i pokrój w talarki, paprykę umyj, usuń gniazda nasienne i pokrój w kostkę. Wszystkie warzywa wraz z kiełkami wrzuć do dużej miski i podrzuć kilka razy do góry, aby wszystko się ze sobą wymieszało.

Przygotuj sos: do miseczki wlej oliwę, sok z cytryny, ocet winny, dodaj obrany, posiekany drobno czosnek oraz drobno posiekane chilli (usuń pestki). Wkrój pęczek zielonej pietruszki, dopraw do smaku solą i pieprzem oraz cukrem. Sos dokładnie wymieszaj i wlej do miski z warzywami. Ponownie wszystko razem wymieszaj, podrzucając warzywa do góry. Przykryj miskę folią lub talerzem i schłódź w lodówce przez około godzinę, aby smaki się przeszły. Serwuj z ciepłymi grzankami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Nasza cena

1 / 3

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4