Przepisy Sałatka z kaszy kuskus z sałatką z ogórka i pomidora z cytrynową oliwą i kawałkami pieczonego łososia

Składniki

150 g filetu ze świeżego łososia

50 g sera typu feta

100 g kaszy kuskus

1 ogórek

1 pomidor

20 g czarnych oliwek

1 czerwona cebula

1 cytryna

50 ml oliwy

2 gałązki mięty

1 gałązka natki pietruszki

220 ml bulionu warzywnego

przyprawy: sól, pieprz czarny cytrynowy

Opis

Świeżego łososia pokrój na kawałki. Przypraw solą i pieprzem cytrynowym. Pokrop sokiem z ¼ cytryny i oliwą. Rozgrzej piekarnik z funkcją grilla. Łososia rozłóż na papierze do pieczenia i wstaw do pieczenia na ok. 8-10 min.

W rondelku rozgrzej 2 łyżki oliwy, wsyp kaszę kuskus. Wlej bulion warzywny i przykryj do zagotowania.

Następnie posiekaj 1 gałązkę natki pietruszki oraz gałązki mięty oraz odetnij 1 plasterek skórki z cytryny. Dodaj do kaszy zioła i skórkę cytryny, zdejmij z kuchenki i pozostaw kaszę pod przykryciem na ok. 15 min, aby wchłonęła cały bulion.

Obierz cebulę, umyj pozostałe warzywa, a następnie pokrój wszystko w kostkę. Przełóż do miski, przypraw oliwą, sokiem z cytryny, solą, pieprzem oraz poszarpaną natką pietruszki. Fetę pokrój w kostkę lub pokrusz.

Gotową kaszą kuskus napełnij małe filiżanki do kawy, dociśnij do brzegów. Przełóż kaszę na środek talerza, tak aby zachowała kształt po filiżance. Dokoła poukładaj sałatkę z warzyw oraz oliwki i fetę. Polej oliwą i dekoruj całość listkami natki. Łososia symetrycznie ułóż na sałatce. Całe danie możesz udekorować jeszcze plasterkiem cytryny, aby uzyskać kontrast na talerzu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8