Przepisy Sałatka z gruszką nashi, serem ricotta, orzechami i miętą

Składniki

2 gruszki nashi 

sok z 1/2 cytryny 

200 g sera ricotta 

30 ml oliwy extra virgine

50 g orzechów nerkowca 

100 g rukoli 

20 g miodu 

2 pomidorki koktajlowe do dekoracji 

2 gałązki mięty

Opis

Gruszki nashi pokrój na ćwiartki i wytnij z nich gniazda nasienne. Następnie pokrój je na jeszcze mniejsze kawałki. Przełóż do miski i przypraw sokiem z cytryny i miodem. Zostaw owoce, aby swobodnie przeszły smakiem i aromatem dodatków. 

Na półmisku rozłóż listki rukoli i przy pomocy łyżki pomiędzy rukolę nałóż serek. Dekoracyjnie poukładaj na sałatce zamarynowane wcześniej gruszki nashi. Posiekaj orzechy nerkowca i podpraż je na suchej patelni, aby odświeżyć ich smak. 

Gorącymi orzechami posyp sałatkę. Dodatkowo poszarp listki mięty i rozsyp je na wierzchu. Polej jeszcze sałatkę oliwą z oliwek – koniecznie tą najwyższej jakości, tłoczoną na zimno, aby wzbogacić aromat potrawy i udekoruj pomidorkami koktajlowymi.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8