Przepisy Sałatka z grillowanym kurczakiem w pikantnej marynacie i truskawkami

Składniki

8 udek kurczaka ze skórą (pałki)

mieszanka sałat z roszponką 

250 gramów truskawek

250 gramów pomidorów czereśniowych

8 łyżek oliwy

2 łyżki wody

2 łyżki soku z cytryny

2 łyżeczki kuminu w ziarnach

2 łyżeczki kolendry w ziarnach

1 łyżeczka kozieradki (opcjonalnie)

2 łyżeczki słodkiej papryki

2 łyżeczki ostrego sosu typu Tabasco

1 łyżeczka suszonego czosnku

1 łyżka miodu

sól i pieprz do smaku

Opis

Żeby mięso było aromatyczne i chrupiące, trzeba nasmarować je odpowiednią marynatą. Zacznij od uprażenia na suchej patelni kuminu, kolendry i kozieradki. Ten proces uwolni olejki eteryczne i ułatwi rozcieranie. Praż kilka minut, następnie przenieś do moździerza lub blendera i zmiel na drobny proszek. W misce połącz 3 łyżki oliwy ze zmielonymi przyprawami, Tabasco, miodem, solą i pieprzem. Rozmieszaj i obtaczaj dokładnie kurczaka, także pod skórą. Całe mięso powinno być dokładnie pokryte marynatą. Odstaw do lodówki na minimum godzinę, a najlepiej 24 godziny.

Rozgrzej grill i przypiecz wszystkie nóżki ze wszystkich stron, żeby zamknąć pory mięsa. Wtedy będzie soczyste w środku. Po tym odłóż kurczaka w spokojniejsze miejsce i grilluj, aż do uzyskania chrupiącej skórki. Wystudź udka i oddziel mięso od kości. Osobno odłóż skórę, a mięso pokrój na mniejsze kawałki. Skórkę można jeszcze umieścić w bardzo gorącym piekarniku, żeby stała się chrupiąca niczym chips. Kruchą skórkę pokrusz na mniejsze kawałki.

Z oliwy, wody, soku z cytryny, soli i pieprzu sporządź dressing, najlepiej w małym słoiczku, mocno nim potrząsając. Na talerzach połóż kolejno sałatę, skropioną sosem, pomidory, truskawki i mięso kurczaka. Wszystko posyp chrupiącą i pikantną skórką z kurczaka.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8