Przepisy Sałatka z grillowanym kurczakiem i bakłażanem

Składniki

1 filet z kurczaka

1 mały bakłażan

1/2 ogórka

200 g mieszanki sałat (np. rzymska, rukola, endywia i dębowa)

1 pomarańcza

200 g dojrzałych pomidorków koktajlowych

40 ml oliwy z oliwek

przyprawa do grilla

sok z 1/4 cytryny

pieprz i sól

Dressing:

1 łyżeczka musztardy

1 łyżeczka miodu

2 łyżki octu balsamicznego 

70 ml oliwy z oliwek

Sposób przygotowania

1

Kurczaka dopraw solą, pieprzem i przyprawą do grilla. Dodaj sok z cytryny i 10 ml oliwy z oliwek.  Wstaw mięso na godzinę do lodówki. Bakłażana pokrój w plasterki i dopraw tak jak mięso, dodając 30 ml oliwy z oliwek. Po godzinie usmaż mięso i plastry bakłażana na patelni grillowej. Mięso pokrój na plastry.

2

Pomarańczę obierz ze skóry i powycinaj cząstki.

3

Ogórka pokrój wraz ze skórką na ukośne plastry. Pomidorki poprzekrawaj na połówki.

4

Składniki sałatki nałóż na drewnianą deskę. W osobnej miseczce wymieszaj musztardę z octem balsamicznym i miodem. Następnie dodaj oliwę z oliwek i energicznie wymieszaj całość. Gotowym dressingiem polej sałatkę. Sałatkę podaj z lampką czerwonego wina i świeżym białym pieczywem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8