Przepisy Sałatka z cukinii

Składniki

3 cukinie
4 marchwie
3 cebule
8 liści laurowych
8 szczypt gorczycy
8 ziarnek pieprzu czarnego
Zalewa:
8 wód
12 łyżek cukru
2 łyżki soli
1 szklanka octu winnego białego
Dodatkowo:
8 słoików (małych)

Opis

Przygotuj zalewę: w zimnej wodzie z octem dokładnie wymieszaj cukier i sól.

Cukinie umyj i pokrój w dość cienkie plastry. Marchewkę obierz i pokrój w zapałki, a cebulę w plastry. Warzywa układaj w wyparzonych słoikach tak, by przeważała cukinia. Do każdego słoiczka włóż po 1 listku laurowym, ziarenku pieprzu oraz szczypcie gorczycy. Warzywa zalej przygotowaną zalewą do wysokości ok. 2 cm poniżej brzegu słoiczka. Następnie zakręć je wyparzonymi, ale suchymi zakrętkami.

Dno dużego garnka wyłóż ściereczką, postaw na niej słoiki i zalej wodą do 2/3 ich wysokości. Gotuj pod przykryciem na wolnym ogniu przez ok. 20 min. Po pasteryzacji PORADA KONTEKSTOWA - PASTERYZACJA nakrętki mocno dokręć. Słoiczki wyjmij i postaw do góry dnem do czasu ostudzenia. Przechowuj słoiki w chłodnym, zaciemnionym miejscu. Podawaj jako sałatkę do obiadów lub jako dodatek do mięs.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8