Przepisy Sałatka z buraczków i selera

Składniki

​1 kg małych buraków czerwonych

1 kg selera

8 ziarenek gorczycy

8 ziarenek pieprzu czarnego

8 ząbków czosnku

Zalewa:

7 szkl. gorącej wody

1 szkl. octu

12 łyżek cukru białego

2 łyżki soli

Dodatkowo:

8 małych słoików

Opis

Przygotuj zalewę: w wodzie z octem dokładnie wymieszaj sól i cukier. Buraczki i seler obierz i umyj. Małe buraczki pozostaw w całości, większe przekrój na mniejsze kawałki. Seler pokrój na podłużne małe kawałki. Zagotuj wodę, dodaj 1 łyżeczkę soli do smaku, wrzuć warzywa i gotuj je ok. 25 min, do prawie całkowitej miękkości. Następnie warzywa odcedź i przełóż do wyparzonych słoiczków. Do każdego słoiczka włóż po 1 listku laurowym, ziarenku pieprzu, ząbku czosnku przekrojonym na pół oraz szczypcie gorczycy. Całość zalej przygotowaną zalewą do wysokości ok. 2 cm poniżej brzegu słoika. Następnie zakręć je wyparzonymi, ale suchymi zakrętkami.

Dno dużego garnka wyłóż ściereczką, postaw na niej słoiki i zalej wodą do 2/3 ich wysokości. Gotuj pod przykryciem na wolnym ogniu przez ok. 10 min. Po pasteryzacji PORADA KONTEKSTOWA - PASTERYZACJA nakrętki mocno dokręć. Słoiczki wyjmij i postaw do góry dnem do czasu ostudzenia. Przechowuj je w chłodnym, zaciemnionym miejscu. Podawaj jako sałatkę do obiadów lub jako dodatek do mięs.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8