Przepisy Sałatka z bobem i pomidorkami z dressingiem tymiankowym

Składniki

300 g bobu

250 g pomidorków koktajlowych

4 plasterki boczku wędzonego

1 marchewka

2 gałązki tymianku

2 gałązki natki pietruszki

50 ml oliwy

20 ml octu winnego

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Bób obierz ze strączków. Wsyp do gotującej się i przyprawionej solą wody. Gotuj przez ok. 15 minut. Bób powinien być miękki wraz z łupiną. Odsącz go z wody i przełóż do miski. Wlej oliwę i ocet. Przypraw dodatkowo świeżym tymiankiem. Nożykiem do warzyw obierz marchewkę. Tym samym nożykiem odcinaj paseczki. Będą idealnie cienkie i pasujące do sałatki. Pomidory przekrój na ćwiartki i dodaj do sałatki. Posiekaj i dodaj też natkę pietruszki. Przypraw sałatkę solą i świeżo mielonym pieprzem. Wędzony PORADA KONTEKSTOWA - WĘDZENIE boczek pokrojony w plasterki podsmaż na suchej patelni z dwóch stron. Jak tylko będzie chrupiący i zrumieniony, przełóż go na deskę i pokrój na kawałki. Sałatkę przełóż na półmisek i udekoruj chrupiącym boczkiem i listkami tymianku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8