Przepisy Sałatka z bobem i kalarepką

Składniki

100 g bobu

1 kalarepka

2 małe młode cebulki lub 2 ząbki zmiażdżonego czosnku

2 łyżki posiekanej pietruszki

sok z 1/2 cytryny

3 łyżki oliwy z oliwek

1/2 litra mleka

2 łyżki masła

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Kalarepkę obierz i w mleku z 2 łyżkami masła ugotuj na wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU pod przykryciem (ok. 15 min). Następnie pokrój w kostkę i przestudź. Bób zalej wrzątkiem i ugotuj (ok. 30 min). Pod koniec gotowania dodaj sól. Bób i kalarepkę przestudź, skrop cytryną i oliwą z oliwek, wymieszaj ze świeżą pietruszką. Dodaj młodą cebulkę do smaku (albo 2 zmiażdżone ząbki czosnku). Sałatkę przykryj, wstaw do lodówki, aby dobrze się przegryzła i schłodziła.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8