Przepisy Sałatka warzywna zawinięta w plaster szynki

Składniki

20 plastrów szynki gotowanej
2 jajka
2 ziemniaki (duże)
2 marchwie
4 łyżki groszku konserwowego
4 łyżki kukurydzy konserwowej
½ cebuli
1 łyżka majonezu
2 ogórki kiszone
1 korzeń pietruszki
¼ selera korzeniowego (małego)
sałata (do dekoracji)
pieprz czarny mielony
sól

Opis

Ziemniaki, marchewkę, pietruszkę i seler gotuj w mundurkach do miękkości przez ok. 30 min. Jajka ugotuj na twardo. W tym czasie pokrój w kosteczkę ogórki i obraną cebulę.

Wyjmij warzywa z garnka i ostudź w zimnej wodzie, a następnie obierz ze skórki i pokrój w kosteczkę. Wszystkie warzywa połącz ze sobą. Dodaj kukurydzę, groszek zielony i dużą łyżkę majonezu. Przypraw solą i pieprzem do smaku. Całość wymieszaj.

Sałatkę porozkładaj na plastrach szynki  (ok. 1/3 długości plastra) i zawiń w ruloniki. Zepnij wykałaczką, a w powstałe otwory po bokach włóż liście sałaty.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 1.10-7.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8