Przepisy Sałatka Verde z szynką parmeńską i grzankami

Składniki

1 opakowanie Mixu sałat Tesco Verde

10 - 12 oliwek zielonych drylowanych

10 - 12 oliwek czarnych drylowanych

8 - 12 plasterków szynki parmeńskiej (lub szwajcarskiej)

6 - 10 pomidorków (najlepiej śliwkowych)

1 mała bagietka

1 łyżka oliwy do smażenia bagietki

garść świeżej bazylii

przyprawy: sól, pieprz

Sos winegret:

3 łyżki soku z cytryny

3 łyżki octu balsamicznego

szczypta pieprzu

Opis

Przygotuj grzanki: na patelni rozgrzej oliwę, a następnie ciągle mieszając smaż na niej pokrojoną w kostkę bagietkę. Kiedy grzanki się zarumienią (po ok. 5 min) posyp je bazylią.

Przygotuj sos winegret: sok z cytryny wymieszaj z oliwą i świeżo zmielonym pieprzem. Składniki powinny być ze sobą dobrze połączone.

Mieszankę sałat wsyp do miski, dodaj przepołowione oliwki i pokrojone w paski pomidorki. Następnie dodaj pokrojoną w paseczki szynkę parmeńską i wlej przygotowany sos. Przypraw wszystko do smaku solą i świeżo zmielonym pieprzem. Na koniec dodaj trzy garście wcześniej przyrządzonych grzanek i delikatnie wymieszaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8