Przepisy Sałatka śródziemnomorska

Składniki

1 duża cukinia

1 papryka czerwona

1 papryka żółta

2 pomidory

1 czerwona cebula

1 mały ogórek

kilkanaście czarnych oliwek

1 op. sałaty

1 op. sera typu feta

6 plastrów szynki dojrzewającej

1/2 słoika suszonych pomidorów

6 plastrów twarogowego sera

100 ml jogurtu greckiego

100 ml zwykłego jogurtu naturalnego

2 ząbki czosnku

oliwa z oliwek

kilka gałązek koperku

sok wyciśnięty z 1/2 cytryny

sól, pieprz

Sposób przygotowania

1

Zacznij od roladek: cukinię pokrój w cienkie plastry, posyp solą i odstaw na 15 minut. Po tym czasie opłucz plastry pod zimną wodą, a następnie osusz ręcznikiem papierowym. Posmaruj z dwóch stron oliwą z oliwek (użyj do tego pędzelka) i zgrilluj z obu stron, aż cukinia będzie lekko brązowa. 

2

Ułóż plastry na talerzu lub tacy i układaj po kolei: plaster sera twarogowego, plaster szynki dojrzewającej oraz odrobinę posiekanych suszonych pomidorów. Zwiń roladki i schowaj do lodówki na czas przygotowywania sałatki.

3

Na dużym talerzu rozłóż liście sałaty. Paprykę, pomidory i cebulę pokrój w plastry. Warzywa (poza pomidorami) zgrilluj, a następnie ułóż na sałacie. Zgrilluj również fetę, pokrój w cienkie plastry i ułóż na reszcie warzyw. Dodaj do całości oliwki i pokrojonego w cienkie plasterki ogórka. Na wierzchu ułóż pokrojone roladki z cukinii. Całą sałatkę polej sosem z jogurtu wymieszanego z wyciśniętym czosnkiem, sokiem z cytryny, solą, pieprzem i koperkiem. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8