Przepisy Sałatka śledziowa z pieczonymi burakami w miodzie

Składniki

300 g buraków małych

300 g śledzi matjas

1/2 cytryny

1 jabłko

1 cebula

30 g majonezu

1 łyżeczka musztardy francuskiej

4 gałązki natki pietruszki

1 gałązka koperku

2 łyżeczki miodu

30 g masła

przyprawy: sól, cukier, pieprz czarny

Opis

Buraki umyj bardzo dokładnie, a nawet wyszoruj kuchenną szczoteczką z piasku i innych możliwych zabrudzeń. Przygotuj odpowiednie kwadraty z folii aluminiowej w ilości sztuk i rozmiarze buraków, aby można było swobodnie je zawinąć. Połóż buraka w każdym kwadracie i lekko natnij warzywa na krzyż z wierzchu. Polej teraz miodem i połóż po kawałku masła. Posyp jeszcze odrobiną soli do smaku. Zawiń dokładnie buraki i wstaw do pieczenia do piekarnika nagrzanego do 180° na 45 minut. Warto buraki upiec dzień wcześniej.

Matjasy opłucz z zalewy i przełóż do miski. Polej sokiem z cytryny i zostaw, aby nabrały cytrusowego smaku. Obierz cebulę i pokrój w kostkę, przełóż do miski. Przypraw od razu musztardą ziarnistą i majonezem.

Pokrój zioła i dodaj do cebuli. Pokrój jabłka w małą kostkę i wymieszaj z cebulą. Przypraw sałatkę solą, świeżo mielonym pieprzem oraz cukrem. Powinna być winno-słodka.

Jak tylko buraki zmiękną, wyjmij je z pieca i odwiń z folii. Poczekaj, aż lekko przestygną i obierz ze skórki. Pokrój na kawałki wielkości podobnej do jabłka i dodaj do sałatki. Delikatnie wymieszaj. Na półmisku ułóż sałatkę, a na niej piękny płat śledzia. Udekoruj jeszcze gałązką koperku.

 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8