Przepisy Sałatka na ciepło z kuskusem i kurczakiem

Składniki

300 g fileta z kurczaka

100 g pomidorów

100 g papryki czerwonej

100 g ogórka zielonego

350 ml bulionu drobiowego lub wywaru warzywnego

250 g kuskus błyskawicznego

skórka z 1/8 cytryny

3 gałązki natki pietruszki

3 gałązki mięty

30 ml oliwy

20 ml oleju

sok z 1/2 cytryny

1 łyżeczka curry

przyprawy: sól, świeżo zmielony czarny pieprz, słodka papryka w proszku

Opis

Pierś z kurczaka oczyść i zamarynuj w oleju z solą, pieprzem, słodką papryką i 1/2 łyżeczki curry. Rozgrzej patelnię teflonową i usmaż pierś z kurczaka z każdej strony aż nabierze rumianego kolory. Włóż kurczaka do naczynia żaroodpornego i podpiecz go w piekarniku rozgrzanym do temp. 180° przez 10 minut.
 
W rondelku zagotuj bulion drobiowy z 1/2 łyżeczki curry. Do bulionu wsyp kuskus, przykryj pokrywką i odstaw z ognia. Umyj cytrynę, zetnij nożykiem do obierania jeden plasterek skórki i pokrój go w cienkie paski. Natkę pietruszki i miętę umyj i pokrój w paski, a następnie razem ze skórką cytrynową dodaj do rondelka z kuskusem. Wymieszaj kaszę i przykryj ponownie.
 
Umyj warzywa. Paprykę przekrój na pół i oczyść z gniazd nasiennych. Pomidory pokrój na ćwiartki i wytnij nasiona. Paprykę, ogórka i łódki pomidorowe pokój w kostkę tej samej wielkości.

Kuskus z rondelka przesyp do miski, dodaj warzywa, przypraw sokiem z cytryny i oliwą oraz ewentualnie solą i pieprzem. Filet z kurczaka pokrój na plasterki. Kawałki mięsa, które pozostaną z krojenia posiekaj w małe kostki i dodaj do sałatki.

Przełóż sałatkę do miseczki. Na wierzchu poukładaj dekoracyjnie plasterki pieczonego kurczaka. Do dekoracji użyj listków mięty, natki pietruszki oraz plasterków cytryny.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8