Przepisy Sałatka cezar z grillowanymi krewetkami

Składniki

250 g krewetek mrożonych lub świeżych

1/3 sałaty masłowej, rzymskiej lub lodowej

1/3 op. rukoli

4 kromki chleba

1 ząbek czosnku

2 łyżki oliwy z oliwek

1/2 łyżeczki płatków chilli

1/3 łyżeczki soli

parmezan

Sos:

2 żółtka

2 łyżeczki musztardy Dijon

8 łyżek oliwy z oliwek

2 ząbki czosnku

1/3 łyżeczki soli

Opis

Oczyszczone i rozmrożone krewetki przełóż do miski. Dodaj płatki chilli, pokrojony w kostkę czosnek, sól i oliwę z oliwek. Całość wymieszaj i odstaw na 15 min. Sałaty opłucz i podziel na mniejsze kawałki.

Przygotuj sos: wyszoruj pod gorącą wodą jajka, przelej je wrzątkiem. Oddziel żółtka od białek. Do żółtek dodaj musztardę, przeciśnięty przez praskę czosnek i sól. Całość wymieszaj. Dodaj wolnym strumieniem oliwę. Wymieszaj energicznie, uzyskując jednolitą emulsję.

Odkrój skórkę w chlebie. Krewetki grilluj na dobrze rozgrzanym grillu po 3-4 min z każdej strony. Świeże powinny zmienić barwę na różową. Chleb grilluj do zbrązowienia. Na talerzach ułóż sałatę, pokrojony parmezan, krewetki i posyp sałatkę grzankami. Podawaj z sosem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8