Przepisy Sałata z serem feta i grillowanym bakłażanem

Składniki

1 bakłażan (mały)
100 g fety
240 g mixu sałat (Misto Tesco)
1 cebula czerwona
50 g pomidorków koktajlowych
1 łyżeczka miodu
1 łyżeczka musztardy stołowej
20 ml octu balsamicznego
60 ml oliwy z oliwek
sól

Opis

Bakłażana umyj i pokrój wzdłuż na plastry grubości ok. 0,5 cm. Plastry bakłażana lekko posól i skrop kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Następnie obsmaż je na patelni grillowej. Sałatę wyłóż na półmisek. Duże liście pokrój lub porwij na mniejsze kawałki. Cebulę obierz i pokrój w piórka. Fetę i pomidorki pokrój na cząstki.

W miseczce wymieszaj miód, musztardę i ocet balsamiczny. Następnie dolej oliwę z oliwek i dokładnie wymieszaj. Do sałaty dołóż bakłażana, cebulę, fetę i pomidorki. Całość polej dressingiem PORADA KONTEKSTOWA - DRESSING i od razu podawaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8