Przepisy Rzepa zapiekana z wędzonym boczkiem i kminkiem

Składniki

2 czarne rzepy

2 ziemniaki

4 plastry boczku wędzonego

100 ml mleka

40 g mąki

40 g masła

tymianek świeży

przyprawy: gałka muszkatołowa, kminek

Opis

Rzepę i ziemniaki umyj dokładnie. Warzywa obierz ze skóry. Przekrój na pół, a następnie w plasterki. Ważne, aby były one podobnej wielkości i grubości wtedy wypieką się równomiernie.

W garnku zagotuj ok. 2 l wody. Przypraw solą i dodaj ziemniaki (zamiast ziemniaków możesz użyć marchewki, jej słodki smak dobrze łączy się z rzepą i boczkiem) oraz rzepę. Gotuj ok. 8 minut. Warzywa powinny być prawie miękkie. Gotowe wyjmij łyżką cedzakową do miski z zimną wodą, aby zatrzymać proces gotowania.

Przygotuj sos beszamelowy: w płaskim rondlu rozgrzej masło, dodaj mąkę i lekko podgrzej. Mąka nie może się zrumienić. Dolej zimne mleko i mieszaj, aż do zagotowania. Dopraw do smaku solą, świeżo mielonym pieprzem, gałką muszkatołową i listkami świeżego tymianku.

Plastry boczku wędzonego PORADA KONTEKSTOWA - WĘDZENIE pokrój w kawałki. Sos beszamelowy wlej do naczynia do zapiekania, w którym będą piekły się warzywa. Na sosie układaj przemiennie plasterki rzepy, ziemniaków i boczku wędzonego. Posyp warzywa ziarnami kminku.

Wstaw zapiekankę do piekarnika rozgrzanego do temp. 180° na ok. 15 min, aż warzywa się zarumienią. Przed podaniem udekoruj warzywa świeżym tymiankiem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4