Przepisy Ryż jaśminowy w mleku kokosowym z sosem imbirowym z mango

Składniki

150 g ryżu jaśminowego

400 g mleka kokosowego

1 mango

100 ml śmietanki

20 g imbiru

70 g cukru

2-3 gałązki świeżej kolendry

sól

Opis

Ryż jaśminowy jest jedną najszlachetniejszych odmian ryżu, dlatego wymaga szczególnej uwagi. Ryż wypłucz pod bieżącą wodą, aż woda będzie czysta bez mącznego odcienia. W szerokim garnku zagotuj mleko kokosowe z cukrem i szczyptą soli. Imbir obierz ze skórki i zetrzyj na tarce. Dodaj do mleka kokosowego i gotuj ok. 3-4 minuty. Przecedź następnie płyn, aby pozbyć się włókien imbiru. Wlej mleko ponownie do garnka i wsyp ryż jaśminowy. Gotuj na wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU przez ok. 15 minut, pamiętając aby często mieszać.

Mango obierz i wytnij pestkę. Zetnij miąższ od góry do podstawy, a następnie z górnego i dolnego brzegu owoca. Mango pokrój w kostkę i dodaj do ryżu. Gotuj jeszcze kilka minut, aż ryż przejdzie smakiem mango. Na sam koniec dolej śmietankę i wymieszaj ryż. Przełóż do miseczek, a do dekoracji użyj mango i świeżej kolendry.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 21.11-27.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4