Przepisy Rustykalny schab faszerowany białą kiełbasą

Składniki

0,7 kg schabu wieprzowego bez kości

150 g białej kiełbasy surowej

1 łyżka majeranku

1 ząbek czosnku

1 łyżeczka papryki słodkiej

2 łyżeczki chrzanu

70 g śliwek suszonych wędzonych

50 g masła

ew. 1 łyżka mąki do zagęszczenia sosu

przyprawy: sól, pieprz do smaku

Opis

Schab oczyść z błon i umyj. Wzdłuż przez środek wytnij nożem otwór na nadzienie i włóż ząbek czosnku. Białą kiełbasę surową przetnij na końcach, aby można było swobodnie wycisnąć nadzienie. Wyciskając z osłonki, włóż do schabu całą kiełbasę. Wyrównaj nadzienie po obu stronach. Przypraw lekko schab z wierzchu solą i pieprzem. Posyp papryką i majerankiem. Mięso przełóż do rondla i wlej ok. 2 cm wody. Wstaw do pieczenia pod przykryciem do piekarnika rozgrzanego do 150˚C na 1,5 godziny. Podlewaj regularnie sosem z pieczenia mięso, aby było soczyste. 

W tym czasie namocz śliwki wędzone, aby spęczniały. To ważne, ponieważ woda też wyciąga goryczkę dymu z wędzenia i pozostaje tylko przyjemny dymny posmak.  Po upieczeniu mięsa, przelej sos do rondelka, dodaj chrzan i śliwki. Zagotuj. Jeśli chcesz, możesz zagęścić sos lekko mąką, wymieszaną z masłem lub tylko dodać samo masło do smaku. Przypraw ewentualnie solą i świeżo mielonym pieprzem. Schab pokrój na plastry i rozłóż na półmisku lub bezpośrednio na talerzu. Polej sosem i ułóż dekoracyjnie śliwki z sosu.       

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8