Przepisy Różowe pianki

Składniki

200 ml mleka skondensowanego niesłodzonego

1 galaretka wiśniowa

150 ml śmietanki 30%

1 łyżeczka cukru pudru

4 truskawki

Opis

Do małego, szklanego półmiska wlej 200 ml gorącej wody, wsyp galaretkę i rozmieszaj. Odstaw w chłodne miejsce do ostygnięcia. W tym czasie blaszkę do pieczenia (ok. 20/30 cm) wyłóż dokładnie folią spożywczą, zawijając pod spód blaszki nieobcięte brzegi folii.

Kiedy wystudzona galaretka zacznie tężeć, wlej do drugiej miski mleko skondensowane i zacznij ubijać mikserem. Po chwili zacznij dolewać cienkim strumieniem tężejącą galaretkę. Po wlaniu galaretki ubijaj jeszcze masę przez minutę, a następnie wlej ją do wyłożonej folią blaszki i wstaw na min. 3 godziny do lodówki.

Przed podaniem wyciągnij stężałą masę z blaszki (wyciągnięcie ułatwią wystające poza blaszkę brzegi folii). Pokrój masę ostrym nożem na kwadraty i ułóż na talerzu. Śmietankę ubij z cukrem pudrem i nałóż do szprycy. Nałóż ubitą śmietanę na piankowe kwadraty. Truskawki umyj i pokrój na małe kawałki, następnie udekoruj nimi pianki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4