Rożki z kremem budyniowo-truskawkowym
Składniki
250 g masła + do posmarowania foremek
250 g gęstej kwaśnej śmietany
500 g mąki pszennej + do podsypywania
roztrzepane białko z jajka
drobny cukier do obsypywania rurek
szczypta soli
Krem:
500 g truskawek
1 i 1/2 budyniu waniliowego
4 łyżki cukru
200 g masła
sok jabłkowy
Sposób przygotowania
1
Zagnieć szybko gładkie ciasto z mąki, masła, soli i śmietany. Schowaj zawinięte w folię ciasto na pół godziny do lodówki. Po tym czasie, podsypując cienko mąką, wałkuj ciasto na placki grubości półtora milimetra.
2
Placek potnij na paski szerokości ok. półtora centymetra. Metalowe rurki wysmarowane masłem owiń na zakładkę paskami ciasta, zaczynając od węższego końca rurki. 
3
Rurki przed ułożeniem na blaszce wyłożonej papierem pomaluj rozbełtanym białkiem i obsyp drobnym cukrem. Wstaw rurki do nagrzanego do 200°C piekarnika i piecz nie dłużej niż 15 minut.
4
Upieczone ciepłe rurki ściągnij z foremek. Trzymając rurkę szerszym końcem do dołu, stuknij lekko nożem w wystający z góry kawałek foremki. Foremka powinna wypaść po pierwszym stuknięciu. Ostudź rurki na metalowej kratce. Truskawki zmiksuj i zagotuj z cukrem. Budynie rozmieszaj w niewielkiej ilości soku jabłkowego (powinno być go tyle żeby dopełnić objętość zmiksowanych truskawek do pół litra). 
5
Wlej budyń do truskawek i jeszcze raz zagotuj. Odstaw budyń do całkowitego wystudzenia. W razie potrzeby włóż go pod koniec studzenia do lodówki. Zimne masło zmiksuj z wystudzonym budyniem. Przełóż masę do szprycy.
6
Napełnij rurki kremem i od razu podawaj. Puste rurki można przechowywać kilka dni w szczelnie zamkniętym pudełku.
Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Promocje

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 miesiące temu
150 min.
Dania główne
2 miesiące temu
45 min.
Dania główne
2 miesiące temu
90 min.
Dania główne
2 miesiące temu
210 min.
Desery