Przepisy Rożki z kremem budyniowo-truskawkowym

Składniki

250 g masła + do posmarowania foremek

250 g gęstej kwaśnej śmietany

500 g mąki pszennej + do podsypywania

roztrzepane białko z jajka

drobny cukier do obsypywania rurek

szczypta soli

Krem:

500 g truskawek

1 i 1/2 budyniu waniliowego

4 łyżki cukru

200 g masła

sok jabłkowy

Sposób przygotowania

 alt=
1

Zagnieć szybko gładkie ciasto z mąki, masła, soli i śmietany. Schowaj zawinięte w folię ciasto na pół godziny do lodówki. Po tym czasie, podsypując cienko mąką, wałkuj ciasto na placki grubości półtora milimetra.

 alt=
2

Placek potnij na paski szerokości ok. półtora centymetra. Metalowe rurki wysmarowane masłem owiń na zakładkę paskami ciasta, zaczynając od węższego końca rurki. 

 alt=
3

Rurki przed ułożeniem na blaszce wyłożonej papierem pomaluj rozbełtanym białkiem i obsyp drobnym cukrem. Wstaw rurki do nagrzanego do 200°C piekarnika i piecz nie dłużej niż 15 minut.

 alt=
4

Upieczone ciepłe rurki ściągnij z foremek. Trzymając rurkę szerszym końcem do dołu, stuknij lekko nożem w wystający z góry kawałek foremki. Foremka powinna wypaść po pierwszym stuknięciu. Ostudź rurki na metalowej kratce. Truskawki zmiksuj i zagotuj z cukrem. Budynie rozmieszaj w niewielkiej ilości soku jabłkowego (powinno być go tyle żeby dopełnić objętość zmiksowanych truskawek do pół litra). 

 alt=
5

Wlej budyń do truskawek i jeszcze raz zagotuj. Odstaw budyń do całkowitego wystudzenia. W razie potrzeby włóż go pod koniec studzenia do lodówki. Zimne masło zmiksuj z wystudzonym budyniem. Przełóż masę do szprycy.

 alt=
6

Napełnij rurki kremem i od razu podawaj. Puste rurki można przechowywać kilka dni w szczelnie zamkniętym pudełku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4