Przepisy Rosół

Składniki

1 plaster wołowiny (ok. 250 g) - najlepiej rostbef

1 filet z kurczaka (ok. 250 g)

1 porcja rosołowa (korpus)

3 marchewki

2 liście białej kapusty

2 cebule

1 pietruszka - korzeń

¼ selera

1 por

natka pietruszki

500 g makaronu (najlepiej jajeczny typu nitki)

4 l wody

3 gałązki tymianku

1/3 pęczka natki pietruszki

przyprawy: liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, pieprz w ziarnach, przyprawa typu „maggi”

Opis

Wszystkie warzywa obierz i umyj, pokrój na duże kawałki. Mięso opłucz dokładnie pod bieżącą wodą. Do garnka włóż mięso, dodaj 4 płaskie łyżki soli, 1 i 1/2 cebuli, marchew, korzeń pietruszki oraz ćwiartkę selera. Dopraw całość przyprawami: liściem laurowym, zielem angielskim, solą, pieprzem mielonym, gałązką tymianku, zieloną pietruszką, pieprzem w ziarnach, maggi (niekoniecznie) i liściem białej kapusty. Wszystko zalej zimną wodą. Gotuj na wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU przez 1 godz. Gdy na wierzch wypłyną szumowiny, oczyść z nich dokładnie wywar za pomocą łyżki.

Pół cebuli podsmaż na palniku – tak, aby była z wierzchu zwęglona, następnie dodaj do rosołu. Gotuj jeszcze przez ok. półtorej godziny na wolnym ogniu. Po tym czasie wyjmij ostrożnie mięso kurczaka i wołowinę. Pokrój w kostkę.

Ugotuj makaron w osolonej wodzie według przepisu na opakowaniu. Nałóż do talerzy ugotowany makaron i pokrojone mięso, zalej rosołem. Możesz dodać pokrojoną w paski ugotowaną w rosole marchewkę. Przed podaniem posyp zieloną pietruszką.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4