Przepisy Romantyczny sorbet ananasowy

Składniki

1 ananas

200 g lodu w kostkach

dekoracja:

kandyzowane ananasy

ananasy z puszki

listki mięty

Opis

Odetnij od ananasa jego wierzchnią część wraz z liśćmi. Dodatkowo odetnij jeden cienki plaster, który później wykorzystasz do dekoracji. Twardy środek ananasa wytnij nożem. Miąższ wydrąż łyżką i zmiksuj.

Pokrusz lód w kostkach: lód włóż do woreczka, obłóż ściereczką i rozkrusz go tłuczkiem.

Połącz mus z ananasa z lodem, włóż do wydrążonego owocu i zamrażaj przez co najmniej 3 godz. Co jakiś wyciągaj ananasa z zamrażarki i mieszaj sorbet (zwłaszcza na początku zamrażania).

Zrób dekorację: na długi patyczek do szaszłyków nadziewaj owoce według uznania (np. ananasy z puszki). Wcześniej odkrojony plaster ananasa pokrój w trójkąciki. Przed podaniem możesz udekorować deser także kandyzowanymi PORADA KONTEKSTOWA - KANDYZOWANIE ananasami i listkami świeżej mięty.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8