Przepisy Roladki z kurczaka z botwinką i prosciutto

Składniki

2 podwójne filety z kurczaka, bez polędwiczek

1/2 pęczka liści botwinki

2 op. Prosciutto Crudo Tesco (200 g)

4 ząbki czosnku

przyprawy: sól, pieprz

4 długie sznurki dratwy kuchennej lub wykałaczki

2 łyżki oliwy z oliwek

Dodatki:

800 g młodych ziemniaków

4 średnie pomidory

4 gałązki świeżej bazylii

4 łyżeczki oliwy z oliwek

koperek

sól

Opis

Filety z kurczaka oddziel od siebie. Każdego z nich natnij, tworząc duży płat. (uwaga: nie nacinaj do końca). Rozcięte płaty delikatnie rozbij tłuczkiem, przez folię. Każdy z nich natrzyj przeciśniętym przez praskę czosnkiem, popieprz i tylko delikatnie posól (uwaga: szynka, której użyjesz, jest słona). 

Na każdy płat połóż po jednym plastrze szynki, a następnie rozłóż po kilka listków botwinki. Zroluj ostrożnie roladki. Owiń każdą z nich dwoma plastrami szynki. Owiń sznurkiem lub zepnij wykałaczkami. Do naczynia żaroodpornego wlej oliwę. Każdą z roladek dokładnie „otocz” oliwą i piecz w nagrzanym do 180°C piekarniku (góra-dół), przez 35 minut.

Podczas pieczenia obróć roladki kilka razy, aby równomiernie się opiekły. Mięso podawaj z porcją ugotowanych ziemniaków z koperkiem oraz z plastrami pomidora polanymi łyżeczką oliwy, posypanymi bazylią oraz doprawionymi solą i pieprzem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8