Przepisy Roladki wołowe z warzywami

Składniki

4 plastry wołowiny pieczeniowej grubości 1-1,5 cm

4 cienkie plastry chudego, surowego boczku

1 cebula

2 ogórki kiszone

1 średnia marchewka

4 średnie pieczarki

2 łyżki musztardy francuskiej

1 łyżka masła

2 łyżki oleju

1 łyżka mąki ziemniaczanej

przyprawy: sól, pieprz, mielona papryka słodka

Opis

Pieczarki oczyść i pokrój w grube plastry. Cebulę pokrój w piórka, marchewkę i ogórki w grube słupki. Pieczarki i cebulę przesmaż na maśle i dopraw lekko pieprzem. Plastry wołowiny (cięte w poprzek włókien) rozbij, lekko posól i posmaruj z jednej strony musztardą.

Na posmarowaną wołowinę połóż plaster boczku, w poprzek ułóż ogórki i marchewki, a następnie pieczarki z cebulą. Zwijaj roladki wzdłuż plastrów boczku i zepnij wykałaczkami.

Przygotowane roladki obsmaż na patelni i przełóż do małego garnka. Na gorącą patelnię po smażeniu wlej 1/2 szklanki wody. Otrzymanym aromatycznym płynem zalej roladki. Dorzuć resztę farszu (jeżeli coś zostało) i uzupełnij wodę  (roladki powinny trochę wystawać ponad powierzchnię płynu). Duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE na małym ogniu do miękkości (ok. 70 min). Pod koniec duszenia dopraw sos pieprzem, słodką papryką i w razie potrzeby solą.

Dla lepszego efektu możesz przed podaniem przecedzić sos, a następnie zagęścić go mąką ziemniaczaną. W tym celu łyżkę mąki ziemniaczanej zmieszaj z 1/5 szklanki zimnej wody, wlej do przecedzonego sosu i zagotuj.

Roladki najlepiej smakują podane z surówką z kolorowych papryk i czerwonej cebuli.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8