Przepisy Roladki schabowe nadziewane pieczarkami z kaszą i surówką z kwaszonej kapusty

Składniki

540 g plastrów schabu bez kości

100 g pieczarek

200 g cebuli

280 g kapusty kwaszonej

100 g jabłka

40 g śliwek suszonych

400 g kaszy jęczmiennej

40 g oliwy z oliwek

2 łyżeczki musztardy

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Pieczarki i 150 g cebuli obierz i posiekaj. Posiekane warzywa podduś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE razem na 15 g oliwy. Plastry schabu lekko rozbij i oprósz solą z obydwu stron. Następnie posmaruj je z jednej strony musztardą i nałóż podduszone warzywa. Zwiń roladki i zepnij wykałaczkami.

Roladki obsmaż na patelni, na oliwie, na której wcześniej dusiły się warzywa i zalej 2 szklankami wody. Przełóż roladki do rondelka, zalej do połowy ich wysokości powstałym na patelni płynem i duś całość przez ok. 30 min od zagotowania. Pod koniec duszenia dopraw w razie potrzeby solą i pieprzem.

Ugotuj kaszę jęczmienną. Kapustę kwaszoną wymieszaj z posiekaną pozostałą cebulą, śliwkami suszonymi i pokrojonym na kawałki jabłkiem. Polej surówkę oliwą i wymieszaj. Na talerze nakładaj porcje kaszy z roladkami i surówką.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8