Przepisy Rolada z kaszy jaglanej i wieprzowiny

Składniki

1 kg łopatki lub karkówki mielonej

1 szkl. kaszy jaglanej

50 g grzybów suszonych

1 jajko

3 łyżki bułki tartej

1 cebula

2 ząbki czosnku

2 łyżeczki ziół prowansalskich

1/2 łyżeczki sproszkowanej chili

przyprawy: sól, pieprz

olej

Opis

Grzyby mocz przez noc w wodzie (1/2 litra). Ugotuj grzyby, a wodę z gotowania zlej do szklanki.

Kaszę wypłucz pod bieżącą wodą. Przesyp ją do garnka. Wlej 2 szklanki płynu spod grzybów i dodaj szczyptę soli. Ugotuj kaszę według opisu na opakowaniu.

Cebulę oraz czosnek obierz i pokrój w kostkę. Rozgrzej na patelni 2 łyżki oleju. Zeszklij cebulę i czosnek. Na koniec dodaj pokrojone drobno grzyby i całość smaż 2–3 minuty. Połącz ze sobą kaszę i grzyby. Dopraw do smaku.

Mięso połącz z ziołami prowansalskimi, chili, solą (3/4 łyżeczki), pieprzem (1/2 łyżeczki), bułką tartą oraz jajkiem.

Przygotuj folię spożywczą. Wyłóż na nią mięso, tworząc prostokąt. Wyłóż kaszę na mięso. Wykorzystując folię, zroluj mięso od większego boku. Przełóż roladę na blaszkę i piecz przez 50 minut w 180°C.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8