Przepisy Rolada z karkówki wieprzowej nadziewana pomarańczami, czosnkiem i szałwią

Składniki

ok. 3 kg płat karkówki  

2 pomarańcze

200 g boczku wędzonego

sok z ½ cytryny

1 główka czosnku

10 ziarenek pieprzu czarnego lub kolorowego

2 łyżki szałwii suszonej

2 łyżki oliwy

bawełniana nitka do obwiązania rolady

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Karkówkę przekrój wzdłuż włókien, odkrawając kawałek o grubości ok. 2 cm. Pozostałą karkówkę możesz zamrozić albo wykorzystać do przygotowania drugiej rolady (pamiętaj, że podane ilości składników wystarczą na 1 roladę).

Wykrojone mięso lekko obij tłuczkiem z obydwu stron, a następnie skrop cytryną, natrzyj solą i pieprzem. Na krawędzi dłuższego boku poukładaj w poprzek ząbki obranego i niekrojonego czosnku, kawałki pomarańczy oraz plastry boczku.

Całość obsyp ziarenkami pieprzu oraz szałwią. Pozostawiając wolne brzegi, zawijaj mięso tworząc roladę, a następnie obwiąż je nitką, jak baleron. Obsmaż lekko roladę (na rumiano) z każdej strony ok. 6 min, na rozgrzanym tłuszczu. Zawiń w folię aluminiową i piecz ok. 1 godz.  w temperaturze 200°. Podawaj z ziemniakami i sosem z pieczeni.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8