Przepisy Risotto z warzywami

Składniki

1 opakowanie mixu sałat (Tesco Wok Mix)
1 torebka ryżu
50 ml białego wina
2 łyżki oliwy z oliwek
½ cebuli białej
70 g masła
4 łyżki parmezanu
2 szklanki bulionu
sól
pieprz czarny mielony

Opis

Cebulę obierz i posiekaj w drobną kostkę. Masło roztop na patelni i podsmażaj na nim cebulę przez ok. 2 min. Następnie dodaj ryż i zeszklij go ciągle mieszając. Do ryżu wlej 50 ml białego wina i poczekaj, aż ryż całkowicie wchłonie płyn. Następnie stopniowo, ciągle mieszając, dodawaj bulion i gotuj przez ok. 15 min - ryż musi być al dente PORADA KONTEKSTOWA - AL DENTE

Na koniec dodaj do risotto starty parmezan i pozostaw pod przykryciem na małym ogniu na 2 min. Na innej patelni rozgrzej 2 łyżki oliwy i podsmaż na niej mieszankę wok (ok. 5 min), a następnie dodaj ją do ryżu i wymieszaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 1.10-7.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8