Przepisy Risotto z kurkami

Składniki

200 g ryżu arborio

400 g kurek

60 ml wina białego wytrawnego

500 ml bulionu warzywnego

2 cebule

1 ząbek czosnku

30 g masła 

20 ml oliwy

60 g tartego sera parmezan

20 g sera parmezan w płatkach

2 gałązki natki pietruszki

Opis

Obierz cebule oraz czosnek i pokrój drobno w kostkę. W szerokim rondelku rozgrzej oliwę i wsyp cebule z czosnkiem. Podsmaż lekko, ale uważaj, aby składniki nie zrumieniły się zbyt mocno. Wsyp umyte grzyby i lekko podsmaż na mocnym ogniu. Grzyby zawierają spore ilości wody, dlatego ważna jest temperatura. Grzyby powinny się smażyć na patelni, a nie gotować. Będą gotowe, gdy lekko się zrumienią.

Wsyp ryż i całość smaż jeszcze przez chwilę. Następnie wlej białe wino i poczekaj, aż odparuje. Cały czas mieszaj ryż i dolewaj powoli bulion do całkowitego zakrycia ryżu. Gotuj powoli, regularnie mieszając. Jak tylko płyn odparuje, wlej kolejną porcję bulionu i nadal mieszaj. Po ok. 15 minutach ryż powinien być już odpowiedni, czyli lekko stawiać opór podczas przegryzania. Następnie dodaj kawałeczki masła, rozkładając je na całej powierzchni i posyp tartym parmezanem. Lekko wymieszaj i przykryj pokrywką. Odstaw, aby ryż wchłonął smaki, a ser nadmiar bulionu. Pokrój jeszcze bardzo drobno natkę pietruszki i dodaj do risotta. Przełóż na talerz lub półmisek i udekoruj płatkami sera i listkami natki pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8