Przepisy Risotto z fasolką szparagową i kurczakiem

Składniki

300 g ryżu Tesco Risotto

1 średnia cebula

1 bulwa kopru włoskiego

2 ząbki czosnku

500 g fasolki szparagowej

1 podwójny filet z kurczaka

1 kieliszek wina białego wytrawnego (ok. 200 ml)

700 ml wywaru warzywnego lub z bio kostki

100 g parmezanu tartego

2 łyżki oliwy z oliwek

1 łyżka masła

pęczek bazylii

przyprawy: sól, pieprz, papryka chili w proszku

Opis

Kurczaka, cebulę i czosnek pokrój w drobną kostkę. Fasolkę obierz i pokrój. Na rozgrzanej oliwie zeszklij cebulę i czosnek. Dodaj oczyszczony i pokrojony w kostkę koper włoski. Smaż chwilkę. Dodaj ryż i cały czas mieszając, smaż przez kilka minut, aż ryż stanie się szklisty.

Wlej wino, zmniejsz ogień i dobrze wymieszaj. Kiedy cały płyn wyparuje, wlej chochelkę wywaru. Poczekaj, aż płyn znów odparuje i wlej kolejną chochelkę wywaru. Czynność powtarzaj. Po czwartym uzupełnieniu płynu dodaj kurczaka i dobrze wymieszaj. Przy kolejnej porcji wywaru dodaj fasolkę i wymieszaj.

Sprawdź, czy ryż jest już gotowy. Możesz podać go al dente PORADA KONTEKSTOWA - AL DENTE lub gotować jeszcze chwilę z wywarem. Dopraw danie solą, pieprzem i szczyptą papryki. Na koniec dodaj masło i parmezan. Podawaj od razu na gorąco, posypując bazylią.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8